Dentysta przyjazny dziecku

dobry stomatolog Wiele dorosłych osób panicznie boi się wizyt u dentysty. Zdajemy sobie sprawę z tego, że regularne odwiedzanie stomatologa jest bardzo ważne, ale często trauma nabyta jeszcze w dzieciństwie skutecznie odwodzi nas od przekroczenia progu gabinetu. Jeszcze kilka lat temu narzędzia i metody z których korzystali stomatolodzy pozostawiały wiele do życzenia. Dzisiaj sytuacja uległa znacznej poprawie, przede wszystkim dzięki młodej kadrze, kierującej się zupełnie innymi zasadami podczas leczenia pacjentów. Pozwala to wysłać dziecko do dentysty bez obaw, że wróci z nieodwracalnym lękiem.


Empatyczny stomatolog i wizyta adaptacyjna

W jaki sposób sprawić, by dziecko nie bało się dentysty? Na pewno nie wolno pod żadnym pozorem przenosić na nie własnych lęków. Często powtarzane przez rodziców "nie bój się" lub "nie będzie bolało", wywołuje przeciwny efekt do zamierzonego. Dziecko nie ma podstaw, by spodziewać się bólu po wizycie u dentysty, dlatego lepiej o nim wcale nie wspominać. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że początkowo może ono odczuwać pewne naturalne obawy w związku z nową sytuacją, bardzo przydatna będzie w związku z tym wizyta adaptacyjna. Na samym początku dobry stomatolog pokaże dziecku jakie elementy znajdują się w jego gabinecie - najbardziej boimy się tego, czego nie znamy, dziecko więc powinno być znacznie spokojniejsze, gdy samo się przekona, w jaki sposób działają różne sprzęty. Dzieciaczek musi nabrać śmiałości, zanim wybierzemy się z nim na prawdziwą wizytę. Do tego czasu powinien już być jednak całkowicie oswojony dzięki spotkaniom z przygotowanym do kontaktu z najmłodszymi specjalistą.

Kolorowe wypełnienie zajmie uwagę dziecka podczas zabiegu

Gabinet stomatologiczny Pierwsze zabiegi w gabinecie dawniej były dla dziecka katorgą, jeśli jednak zajmie się nim dobry dentysta, z pewnością nie będzie ono miało się czego bać i szybko poczuje się zrelaksowane albo nawet zaintrygowane nową sytuacją. Ponieważ zabiegu dokonuje się, gdy dziecko już przeszło przez wizyty adaptacyjne, nie będzie ono zestresowane, gdy zobaczy wiertła i inne sprzęty charakterystyczne dla gabinetu stomatologicznego. Dla uzyskania lepszego efektu lekarz stosuje dodatkowo kolorowe wypełnienie. Podczas zabiegu dziecko nie wiąże dentysty z bólem - zamiast tego zastanawia się, jaki kolor chce zobaczyć na swoich mlecznych zębach. Empatyczny lekarz i odpowiednie akcesoria umilające dziecku czas podczas wizyty pomagają uniknąć problemów, z którymi wciąż zmagają się starsze pokolenia.

To bardzo ważne, by podczas początkowych zabiegów dziecku towarzyszył miły dentysta, który rozumie, w jaki sposób należy rozmawiać z taką młodą osobą, żeby ją zaciekawić i przede wszystkim nie przestraszyć. Pierwsze wrażenie jest kluczowe, zwłaszcza w sprawach tak wielkiej wagi nie wolno o nim zapominać. Nieodpowiednie podejście do dziecka może skutkować tym, że do końca życia nie odważy się pójść do dentysty - takie sytuacje się zdarzają. Rodzice powinni odwiedzić gabinet stomatologiczny ze swoją latoroślą jak najwcześniej - szczególnie ważne jest, by dziecko podczas pierwszych spotkań z lekarzem nabywało pozytywnego wyobrażenia o higienie jamy ustnej. W gabinecie w Rzeszowie zadbamy o to, by dziecko czuło się zrelaksowane, a wizyta była dla niego świetną zabawą.