Blog

Dobry dentysta

Wybielanie zębów – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Śnieżnobiały uśmiech to w tym momencie jeden ze znaków rozpoznawczych osób dbających o własną higienę. Niestety ze względu na jedzenie i napoje, które spożywamy nasze zęby tracą kolor i zaczynają przybierać żółtą lub brązową barwę. Nieraz dochodzi do sytuacji, gdy ich odcień zaczyna tak bardzo przeszkadzać danej osobie, że decyduje się ona na skorzystanie z zabiegu wybielania w celu pozbycia się swoich kompleksów.

Czytaj więcej
Dobry dentysta

Szczoteczka do zębów - jaka powinna być?

Dbanie o higienę jamy ustnej to część rutyny każdego człowieka - od maleńkiego dziecka, po starszą osobę. Niewłaściwe czyszczenie zębów może jednak prowadzić do poważnych komplikacji, w tym gromadzenia się kamienia, który przyczynia się do powstawania próchnicy. Aby uniknąć takiej możliwości, niezbędny jest wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów.

Czytaj więcej
Dobry dentysta

Pierwsza wizyta u stomatologa — jak przygotować dziecko?

Każdy świeżo upieczony rodzic wie, że regularne wizyty u lekarza są obowiązkiem, którego należy się trzymać. W trakcie pierwszych miesięcy życia mama i tata często zastanawiają się nad pierwszą wizytą swojego dziecka w gabinecie dentystycznym

Czytaj więcej
Dobry dentysta

Metody usuwania kamienia nazębnego

Nadmiar kamienia nazębnego i osadów to problem dotyczący większości ludzi. Okazuje się, że aby zapobiegać ich wystąpieniu, regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów nie wystarcza. Nie bez znaczenia są również nawyki żywieniowe...

Czytaj więcej
Dobry dentysta

Cechy dobrego stomatologa

Statystycznie, aż ponad połowa Polaków nie korzysta regularnie z usług dentystycznych. Zakorzenione złe wspomnienia i opowiadane historie z gabinetów nie działają na nikogo zachęcająco. Trwałe zmiany w nastawieniu wprowadzić można ucząc najmłodszych, jak ważna jest opieka dentystyczna oraz stawiając na komfort małych pacjentów.

Czytaj więcej
Dobry dentysta

Kompedium wiedzy o leczeniu endodontycznym

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu zabiegi stomatologiczne faktycznie nie należały do najprzyjemniejszych i bezbolesnych przeżyć… Wiele się jednak zmieniło wraz z rozwojem technologii, a tym samym współcześnie możemy liczyć na nowoczesne maszyny oraz bezpieczne znieczulenia.

Czytaj więcej
Dobry dentysta

Dentysta przyjazny dziecku

Wiele dorosłych osób panicznie boi się wizyt u dentysty. Zdajemy sobie sprawę z tego, że regularne odwiedzanie stomatologa jest bardzo ważne, ale często trauma nabyta jeszcze w dzieciństwie skutecznie odwodzi nas od przekroczenia progu gabinetu.

Czytaj więcej
Stomatolog

Ekstremalne wypadki i natychmiastowa pomoc stomatologiczna

W poprzednich artykułach poruszaliśmy już temat leczenia dzieci u dentysty. Tym razem przedmiotem naszego zainteresowania będą sytuacje ekstremalne, wymagające nagłego działania.

Czytaj więcej
Gabinet stomatologiczny

Problemy z ząbkowaniem i wizyta u stomatologa

Ząbkowanie u dzieci może rozpocząć się w różnym momencie. Najczęściej pierwsze zęby wyrzynają się między czwartym a szóstym miesiącem życia, jednak ma na to wpływ wiele czynników - także genetycznych - w związku z czym nie należy panikować, jeśli proces rozpocznie się nieco później.

Czytaj więcej
Dobry dentysta Rzeszów

Dobry stomatolog – jak go rozpoznać?

Każdej osobie zależy na zdrowych, zadbanych zębach – dzięki nim czujemy się pewniej, a sam uśmiech przychodzi łatwiej. Żeby jednak mieć nienaganne uzębienie, musimy regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny, poddawać się zabiegom oraz ciągłej kontroli.

Czytaj więcej
Gabinet stomatologiczny

Wyposażenie profesjonalnego gabinetu stomatologicznego

Wizyta u dentysty u większości z nas wywołuje niekomfortowe skojarzenia – najczęściej wyniesione z dzieciństwa. Od tego czasu jednak stomatologia zdążyła się zaskakująco rozwinąć, zatem rozwiązania stosowane nawet przed kilkoma laty nie są już w użyciu.

Czytaj więcej