Jednym z działów stomatologii zachowawczej jest endodoncja, czyli dziedzina zajmująca się rozpoznawaniem chorób miazgi zęba oraz ich leczeniem, a także diagnostyką i leczeniem tkanek okołowierzchołkowych zębów. Podstawową metodą leczenia, jaką stosuje endodonta, jest leczenie kanałowe, realizowane przy pomocy specjalnych narzędzi o niezwykle małej średnicy. Narzędzia tego typu są w stanie spenetrować wnętrze zęba, docierając w głąb jego korzenia/korzeni, oczyszczając ząb z próchnicy i resztek miazgi zębowej. Oczyszczony ząb następnie wypełniany jest specjalną masą, która wzmacnia jego strukturę, nadającą mu odpowiednią wytrzymałość. Nasz wykwalifikowany endodonta z rzeszowskiego Filldent podczas zabiegu zapewnia bezbolesny przebieg usługi, poprzez zastosowanie znieczulenia, które poprawia komfort pacjenta.

Najczęstszym wskazaniem do leczenia kanałowego są:

  • zaawansowana próchnica zęba, gdy ubytki są na tyle duże, że stosowanie tradycyjnej metody leczenia może być nieskuteczne,
  • zapalenie miazgi zębowej pojawiające się w przypadku bardzo dużych ubytków, objawiające się silnymi dolegliwościami bólowymi i stanem zapalnym,
  • złamania i zwichnięcia zębów,
  • niekiedy leczenie kanałowe zębów wdrażane jest również ze wskazań protetycznych – gdy istnieje potrzeba wykonania mostu lub korony.

Bezbolesne i skuteczne leczenie przez endodontę z Rzeszowa

Dzięki dostępności nowoczesnych narzędzi, środków znieczulających, specjalnych mas wypełniających i uszczelniaczy, endodoncja przestała być tą dziedziną stomatologii, która zwykle kojarzyła się z bólem. Zabiegi leczenia kanałowego zębów realizowane są dziś w sposób bezbolesny, a uzyskane efekty leczenia są długotrwałe. Pacjent nie musi usuwać zęba, zachowuje go i to pomimo zaawansowanego procesu chorobowego, którym ten ząb został objęty. Jeśli szukasz endodonty w Rzeszowie - zapraszamy na wizytę. Daj sobie pomóc - stomatolog Filldent czeka!

Usługi: